Tuesday, June 16, 2015

Pereema Made ja purjus rüblikud

Ühel hetkel elas Makassari Citralandi linnaosas tervelt 8 eestlast ning lisaks oli Anti perel külas veel üks rahvuskaaslane. Õhtud olid täis nalja, naeru, tantsu, õlut, ühiseid söömaaegu, lauamänge ja eesti keelt (!). Oli kodune õhkkond ning sisseelamine uude linna oli käkitegu. Mehed ja Mari käisid päeval tööl, naised vaaritasid kodus ning korrastasid kodu. Koju jõudes ootas puhas elamine, pestud pesu ja Made lemmik küünlavalgus. Hea oli olla!
Siis toimus aga väike muutus... üksteise järel kadusid idüllist alustuseks Tensonite külaline ning tema järel ka Anti abikaasa lapsega. Kuid lust ja naer ei lahkunud majast! Kuna Anti elamine oli jäänud üksildaseks, hakkas ta rohkem meie pool olema. Isegi ta teleka lohistasime enda koju. Õlutki sai rohkem joodud, eriti tänu Marguse tüdruksõbrale, kes meid vapralt varustas, teadmata et need härjad on võimelised kaevu tühjaks jooma. Ühel õhtul jõusidki need varem mainitud inimeseloomad kella poole kuue paiku hommikul koju ning asusid koos telekamänge taguma, seda tehes võidurõõmsalt räusates. Järgneval päeval saatsid naiste poolt meid vaid kurjad pilgud - nagu Anti täpsustas "pilt oli olemas, aga häält polnud".
Vähehaaval jõudis lahkumisjärg ka Mari-Liisini. Kui Anti pere tuleb ilmselt siia veel tagasi, siis temal pole plaani siia riiki oma jalga enam tõsta. Loodetavasti suutsime üheskoos tema viimase kuu siin siiski nauditavaks muuta. Hüvastijätu pidusid, istumisi ja olukordi tuli puuküürnike kahekordse elukaaslasega korduvalt ette. Isegi embasime! Muide just Mari-Liis oli mu simulaatoripartner Garudasse kandideerimise päeval ning koos sai läbitud nii muudki (nagu näiteks hullu sloveenlase kohtamine).
Ka Mari-Liisi lahkudes jätkus majas lõbu... Made vaaritas meile veel head ja paremat, korrastas maja meie tagant ning ka õllet jagus. Mis meil veel tarvis? Minu väike pereemake harjutas, et tulevikus kolme lapsega hakkama saada. Õhtuti saatsid meid filmiõhtud ja kaardimängud. Lõime ka üheskoos xboxi mängides teleka ees tantsu ja kahekesi käisime agaralt jõusaali ja basseini vahet. Siiski ühel väga kurval päeval pakkis ka Made asjad ning asus Eestimaa ja Mimi suunas teele. Olin tõsiselt löödud, kuid mõistan, et Madeke peab ka omi asju ajama - juulikuus ootab teda Prantsumaal ees joogainstruktori koolituse lõppmoodul ning ülejäänud ajal peab koolituse teiste osadega tegelema. Nii olemegi hetkeseisuga pikimat aega lahus, mis meil veel ette on tulnud... ligi 2 kuud, enne kui augustis mul jälle puhkus kätte jõuab. Oeh...
Vaikselt hakkasid asjaolud pärast naiste kadumist muutuma... Sabotöri mängimiseks polnud järsult piisavalt tegelasi, tantsima utsitaja puudus, tuli köök üles otsida ning uudistada, kuidas pesumasin töötab. Nalja ja lõbusust on majas küll jätkuvalt, kuid tihti tuleb ette päevi, kui mõni meist või lausa kõik oleme tööl ning majas on vaikus. Järgi on jäänud tolmurullid nurkades, pesemata nõud kraanikausis, mustad aluspüksid kohvris ootamas hotelli pesumaja ning pohmas mehed diivanil. Tegelt nii hull ka pole... oleme siiski ju asjalikud piloodid! Kuid tuleb tõesti ka selliseid päevi ette. 
Ülehomme pühib natukeseks Indoneesia tolmu plätadelt ka Anti, tõmbab talvesaapad jalga ning ajab vammuse selga ning suundub kurikuulsasse Eesti suvve... hirmuäratav lausa. Loodame, et meie Fifapartner ja õllekaaslane külme kätte ära ei sure. Ka Margusel terendab puhkus ning siis pean vist üks kõik õlle ära jooma!

Ah, tegelt pole elu üldse nii hull, aga neid mõnusaid Eestipäevi ja kallist Madekest jään küll igatsema...

No comments:

Post a Comment